LT EN
Šiandien: vasario 13 d., šeštadienis
Apsilankė nuo 2012 03 01:1557650
Šiandien apsilankė:119
Dabar naršo:3
Strateginiai projektai

Uždarius Ignalinos atominę elektrinę, Lietuva daugiau kaip 80 proc. energijos importuoja iš vienintelio energijos išteklių tiekėjo. Tokia priklausomybė lemia, kad Lietuva yra ne tik energetiškai nesaugi, bet ir ekonomiškai bei politiškai pažeidžiama. 

Strateginiai energetikos projektai žymi esmines energetines permainas. Lietuva siekia būti ne tik politine ir gynybine Vakarų dalimi. Mūsų siekis – integruoti Lietuvos energetiką į Vakarų energetines sistemas ir taip didinti šalies energetinę nepriklausomybę. Todėl elektros energijos sektoriuje Lietuva užsibrėžė tikslą turėti elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, sukurti bendrą Baltijos šalių elektros rinką ir integruotis į ES energijos sistemas. Dujų sektoriuje Lietuva siekia užsitikrinti alternatyvius dujų tiekimo būdus ir įsirengti požeminę dujų saugyklą.

2014 m. kovo 29 d. Lietuvos Respublikos Seime atstovaujamos politinės partijos pasirašė susitarimą dėl 2014–2020 m. Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių. Į susitarimą įtrauktas ir kiek įmanoma spartesnis energetikos projektų įgyvendinimas dujų ir elektros sektoriuose.


Elektros energijos sektoriuje įgyvendinami strateginiai projektai

Dujų sektoriuje įgyvendinami strateginiai projektaiElektros energijos sektoriuje įgyvendinti
strateginiai projektai

Dujų sektoriuje įgyvendinti
s
trateginiai projektai


Paskutinis atnaujinimas: 2015-03-30 11:26