Apsilankė nuo 2012 03 01:1552854
Šiandien apsilankė:34
Dabar naršo:3
Estijos prezidentas: Baltijos šalys – sala Europos vandenyne
2013 02 26 08:46
Ne vien Baltijos šalims ekspertų lipdoma "energetinės salos" etiketė mums turėtų kelti nerimą. Europoje vis dar esame sala, į kurią atvykti trunka valandų valandas. Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas „Lietuvos žinių“ dienraščiui sakė manantis, kad tai mums - gyvybiškai svarbi problema.

Ponas Ilvesas teigė, kad prieš septynerius metus Trakuose buvo susitarta imtis naujos atominės jėgainės statybos, bet iki dabar nėra jokių teigiamų pokyčių. Paklaustas, kada Baltijos šalys atsikratys "energetinės salos" etiketės, p. Ilvesas sako, kad viskas priklauso nuo mūsų realių darbų

„Atsikratysime jos tuomet, kai nebebūsime atskirti. Kai pagaliau turėsime energetinius tiltus. Visi ta linkme dirbame. Per artimiausius dvejus metus turėsime kur kas didesnę elektros jungtį tarp Suomijos ir Estijos. Tiksliai nežinau, kokie dabar yra Lietuvos ar Latvijos jungčių projektai. Tačiau kai pagaliau juos įgyvendinsime, nebebūsime energetinė sala. Dabar svarbiausia - baigti tai, kas pradėta“, - teigė p. Ilvesas.

Estijos prezidentas tvirtino, kad šiuo metu Baltijos šalims svarbiausia yra jungtys. „Pagrindinis rūpestis, kad viskas būtų sujungta ir dujos tekėtų ten, kur turi tekėti. O kaina bet kuriuo atveju bus kur kas mažesnė nei ta, kurią mokame "Gazprom", - įsitikinęs Estijos prezidentas.


"Verslo žinios" inf.