Komentaras

Aktualus komentaras

Dėl Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos paskelbtos klaidinančios informacijos

Plačiau

Apsilankė nuo 2012 03 01:1029506
Šiandien apsilankė:875
Dabar naršo:11
Latvijos ekonomikos ministras - Lietuva ir Latvija atnaujins bendradarbiavimą dėl Visagino AE
2013 01 25 14:25
„Mes ne kartą sakėme, jog norime būti tikri, kad Visagino AE projektas bus ekonomiškai pagrįstas ir pelningas. Todėl mes sutikome, kad esant dabartinei padėčiai, atsižvelgiant į naujosios Lietuvos vyriausybės tikslus ir būtinybę aptarti projektą su visuomene, mes taip pat turime atnaujinti bendrą darbą ir ryšius susijusių įmonių ir vyriausybių lygmeniu“, - pareiškė Latvijos ministras.

Latvijos ministro žodžiais, bendradarbiavimas vyks lygiagrečiai diskusijoms Lietuvoje dėl naujos branduolinės jėgainės būtinybės.

„Kol Lietuvoje vyksta diskusijos, taip pat svarbu, kad vyktų įmonių ir vyriausybių derybos dėl pasirengimo projektui“, - pareiškė D. Pavlutas.

Latvijos vyriausybės pozicija dėl Visagino AE projekto nesikeičia, pareiškė jis.

„Mes išreiškėme paramą Visagino AE projektui dėl konkurencingų kainų ir dėl to, kad tai yra naujas stambus energetikos projektas Baltijos šalių regione“, - teigė ministras.

Jo teigimu, Latvija ir Lietuva sutinka, jog Baltijos šalių regione svarbu užtikrinti energijos tiekimo saugumo ir konkurencingų kainų pusiausvyrą.

Paklaustas, ką Latvija darytų, jei Lietuva nuspręstų atsisakyti Visagino AE projekto, D. Pavlutas atsakė, kad Lietuva ir Estija turi savo būdų energetikos klausimams spręsti, tačiau kalbėti apie tai yra pernelyg anksti.

J. Neverovičius žurnalistams pareiškė, kad, Lietuvos vyriausybės nuomone, dėl Visagino AE projekto turi būti priimtas apgalvotas sprendimas.

„Šiam klausimui spręsti Lietuvoje buvo suformuota darbo grupė, kuri išnagrinės atominės energetikos Lietuvoje ateitį techniniu, finansiniu ir socialiniu požiūriu. Mūsų tikslas – patvirtinti energetikos programą, kuri užtikrintų patrauklią kainą ir energetinį saugumą, taip pat Lietuvos suverenumą šiuo požiūriu“, - pareiškė jis.

Lietuvos energetikos ministras pridūrė, jog su Latvijos ekonomikos ministru aptarė galimybę pasikonsultuoti ir su Latvijos energetikos ekspertais.


BNS, 2013-01-24