LT EN
Šiandien: vasario 11 d., ketvirtadienis
Apsilankė nuo 2012 03 01:1556270
Šiandien apsilankė:279
Dabar naršo:8
SGD laivo – saugyklos statybos darbai pačiame įkarštyje
2013 02 27
Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“, kurioje Lietuvai statomas laivas – saugykla su dujinimo įrenginiu statybos darbai vykdomi tiksliai, kaip numatyta veiksmų plane. 

„Norint laiku atlikti reikalingus SGD terminalui infrastruktūros statybos darbus (dujotiekio, krantinės), kurie leis priimti uostamiestyje laivą - saugyklą, tenka pripažinti, jog Lietuvoje dėl įvairių procedūrinių niuansų šio projekto įgyvendinime privalome laikytis tvirtai ir nenuleisti rankų vykdant šią mūsų bendrovei patikėtą užduotį. Džiaugiamės, jog akivaizdus darbų progresas yra laivo statyboje už kurią atsakingi mūsų partneriai norvegai „Hoegh LNG“. Darbai atliekami tiksliai pagal numatytą grafiką, o net kai kuriais atvejais anksčiau laiko. Manau, jog toks partnerių požiūris vykdant šį uždavinį įgavo pagreitį ir tikiu, kad atliekami darbai toliau bus vykdomi su ne ką mažesniu tempu“, - sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Šiandien Pietų Korėjoje esančioje gamykloje jau iš supjautų plieno lakštų renkami laivo blokai, kurių darbų baigtumas sudaro 93,3 proc. Taip pat vykdomas blokų dažymas, korpuso surinkimas. Net 80,3 proc. vamzdynų sistemų jau yra sumontuota laivo blokuose.

Iš įvairios ir skirtingos laivui reikalingos vidaus įrangos jau pagaminti 58 komplektai, kaip pvz. aukšto slėgio apsaugos sistema, varytuvo distancinio valdymo sistema, IAS-programinės įrangos/Krovos avarinio išjungimo sistema ir pan. Iš viso turės būti pagaminta - 103 komplektai vidaus įrangos. Visa įranga yra patikrinama ir atliekami testavimo darbai.

Netrukus bus atliekamas paskutinis patikrinimas vieno iš svarbiausių laivo-saugyklos technologinių įrenginių – su dujinimo įrenginio. Pastarojo įrenginio svoris sudarys apie 400 tonų, o tokių įrenginių laive bus 4 vnt.

Sutartis dėl suskystintųjų gamtinių dujų plaukiojančio laivo-saugyklos su dujinimo įrenginiu pagaminimo buvo sudaryta tarp AB „Klaipėdos nafta“ ir Norvegijos bendrovės „Höegh LNG“. Tiekėjas pateiks laivą, teiks priežiūros ir operavimo paslaugas, užtikrins kompetentingą laivo įgulą.

Laivas - saugykla į Klaipėdos uostą turėtų atplaukti 2014 metų II pusėje.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.


Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
Tel.: 8 46 391 722
El.paštas: i.miliniene@oil.lt