Apsilankė nuo 2012 03 01:1554879
Šiandien apsilankė:515
Dabar naršo:7
Videoreportažai

Suskystintosios gamtinės dujos – mūsų ateities energija

Gamtinės dujos – tai švarus aplinkai ir saugus naudoti energijos šaltinis. Gausių jų išteklių mūsų planetoje užteks kelioms ateities kartoms. Pasitelkę mokslą išmokome gamtines dujas atšaldyti iki ekstremalių temperatūrų ir paversti į skystą būvį – arba SGD: suskystintąsias gamtines dujas.

„NordBalt“ kabelis – vienas ilgiausių pasaulyje

Į energetikos istoriją elektros jungties su Švedija „NordBalt“ jūrinis kabelis įeis kaip vienas ilgiausių pasaulyje. „NordBalt“ kabelis buvo gaminamas net dvejus metus – iš viso pagaminta devyni šimtai kilometrų kabelio, mat į Baltijos jūros dugną guldomi lygiagrečiai du kabeliai, vadinami, pliusas ir minusas. „NordBalt“ kabeliu skandinaviška elektra Lietuvos vartotojus pasieks trisdešimt metų.

„Flame of Independence“ (Nepriklausomybės liepsna)

Šiemet švęsdami „Baltijos kelio” 25-metį prisimename tą laikmetį, kada žiniasklaida mirgėjo užrašais – INDEPENDENCE – pranešdama pasauliui žinią apie Lietuvos siekius atkurti NEPRIKLAUSOMYBĘ. 2014 -ųjų spalio 27 d. mums ir vėl aktualūs šie žodžiai.

Alytuje paskelbta elektros jungties „LitPol Link“ statybos pradžia

Gegužės 5 d. iškilmingoje ceremonijoje Alytaus transformatorių pastotėje paskelbta apie elektros tilto su Lenkija „LitPol Link“ statybos pradžią.

Po Baltijos jūra pradėtas tiesti „NordBalt“ elektros kabelis

2014 m. balandžio 11 d. pradėtas vienas svarbiausių tarptautinės elektros jungties "NordBalt" darbų etapas - kabelio tiesimas Baltijos jūros dugne. Pirmuosius povandeninio kabelio metrus specialus laivas įleido prie Lietuvos krantų, nuo Kuršių nerijos nutolęs apie 600 metrų.

Energetikos ministro J.Neverovičiaus interviu CNN

Duodamas interviu JAV naujienų televizijai CNN, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius kalbėjo, jog JAV politikai teigiamai vertina galimybes liberalizuoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksporto rinką. „Senatorių reakcijos ir kalbos, kaip suprantu, buvo labai teigiamos, siekiant atverti SGD eksportą. Klausiama buvo ne „ar?“ o „kada ir kaip?“.

Elektros jungtis „NordBalt“

„NordBalt“ yra planuojami įrengti povandeninis ir požeminis elektros perdavimo kabeliai tarp Klaipėdos Lietuvoje and Nybro Švedijoje bei keitiklių stotys Lietuvoje ir Švedijoje.

Elektros jungtis „LitPol Link“

Iki 2015 m. pabaigos Lietuva siekia įgyvendinti strateginį elektros energetikos projektą – nutiesti elektros jungtį „LitPol Link“ su Lenkija. „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras.

Minint tvarios energetikos savaitę ekspertai pataria taupyti renkantis prietaisus

Apie 30 proc. visų elektros energijos sąnaudų sunaudojama vartotojų namų ūkiuose. Pradėti taupyti galima nuo mažų dalykų – išjungiant nenaudojamus prietaisus, atidžiau skaitant gaminio etiketes ar pasirenkant efektyvesnį prietaisą. Pirkdami energiją taupantį šaldytuvą, televizijos priedėlį ar elektros lemputę galite sutaupyti dvigubai daugiau, nei išleidžiate pačiam prietaisui

SGD laivo- saugyklos nuleidimas ant vandens

Šių metų gegužės mėn. pradžioje, Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd", kurioje Lietuvai statomas laivas - saugykla, laivas iš sausojo doko nuleistas ant vandens.
1 - 10 iš 20
Pirmas | Ankstesnis | 1 2 | Sekantis | Paskutinis | Visi