LT EN
Šiandien: balandžio 18 d., šeštadienis
Apsilankė nuo 2012 03 01:1253150
Šiandien apsilankė:420
Dabar naršo:4
Videoreportažai

„Flame of Independence“ (Nepriklausomybės liepsna)

Šiemet švęsdami „Baltijos kelio” 25-metį prisimename tą laikmetį, kada žiniasklaida mirgėjo užrašais – INDEPENDENCE – pranešdama pasauliui žinią apie Lietuvos siekius atkurti NEPRIKLAUSOMYBĘ. 2014 -ųjų spalio 27 d. mums ir vėl aktualūs šie žodžiai.

Alytuje paskelbta elektros jungties „LitPol Link“ statybos pradžia

Gegužės 5 d. iškilmingoje ceremonijoje Alytaus transformatorių pastotėje paskelbta apie elektros tilto su Lenkija „LitPol Link“ statybos pradžią.

Po Baltijos jūra pradėtas tiesti „NordBalt“ elektros kabelis

2014 m. balandžio 11 d. pradėtas vienas svarbiausių tarptautinės elektros jungties "NordBalt" darbų etapas - kabelio tiesimas Baltijos jūros dugne. Pirmuosius povandeninio kabelio metrus specialus laivas įleido prie Lietuvos krantų, nuo Kuršių nerijos nutolęs apie 600 metrų.

Energetikos ministro J.Neverovičiaus interviu CNN

Duodamas interviu JAV naujienų televizijai CNN, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius kalbėjo, jog JAV politikai teigiamai vertina galimybes liberalizuoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksporto rinką. „Senatorių reakcijos ir kalbos, kaip suprantu, buvo labai teigiamos, siekiant atverti SGD eksportą. Klausiama buvo ne „ar?“ o „kada ir kaip?“.

Elektros jungtis „NordBalt“

„NordBalt“ yra planuojami įrengti povandeninis ir požeminis elektros perdavimo kabeliai tarp Klaipėdos Lietuvoje and Nybro Švedijoje bei keitiklių stotys Lietuvoje ir Švedijoje.

Elektros jungtis „LitPol Link“

Iki 2015 m. pabaigos Lietuva siekia įgyvendinti strateginį elektros energetikos projektą – nutiesti elektros jungtį „LitPol Link“ su Lenkija. „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras.

Minint tvarios energetikos savaitę ekspertai pataria taupyti renkantis prietaisus

Apie 30 proc. visų elektros energijos sąnaudų sunaudojama vartotojų namų ūkiuose. Pradėti taupyti galima nuo mažų dalykų – išjungiant nenaudojamus prietaisus, atidžiau skaitant gaminio etiketes ar pasirenkant efektyvesnį prietaisą. Pirkdami energiją taupantį šaldytuvą, televizijos priedėlį ar elektros lemputę galite sutaupyti dvigubai daugiau, nei išleidžiate pačiam prietaisui

SGD laivo- saugyklos nuleidimas ant vandens

Šių metų gegužės mėn. pradžioje, Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd", kurioje Lietuvai statomas laivas - saugykla, laivas iš sausojo doko nuleistas ant vandens.

SGD - saugus kuras

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) infrastruktūra nuolat tobulinama ir yra viena saugiausių industrijos šakų pasaulyje.

Kaip kiaulė ir gervė mišką nuo meškos vadavo

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvos energetinio saugumo problemą, Jaunimo sąjūdis už energetinę nepriklausomybę išplatino filmuką – animuotą pasaką apie Lietuvos pastangas išsivaduoti iš Rusijos energetinių pančių.
1 - 10 iš 18
Pirmas | Ankstesnis | 1 2 | Sekantis | Paskutinis | Visi